כך תוודאו שאתם עומדים בחוק השומרים החדש

 

עצוב לחשוב על כך, אבל גם בימים אלו, לא מעט שומרים בישראל נדרשים להתמודד עם תנאים שאינם ראויים לביצוע עבודתם. לחלק מהם אין גישה לתא שירותים, אחרים נדרשים לעמוד שעות ארוכות בקור או בחום ללא מכסה או מיזוג הולם. אולם השנה נכנס לתוקף חוק חדש שנועד להסדיר את תנאיהם של השומרים ולהבטיח שהזכויות שלהם יישמרו בעת ביצוע תפקידם.

 

עמדת שמירה אגוז
החוק, שהוגש על ידי ח"כ יוליה מלינובסקי ממפלגת ישראל ביתנו, אושר סופית בכנסת במרס 2017 והתחיל לפעול בספטמבר של אותה השנה. הוא מחייב מעסיקים לוודא שהעובדים שמבצעים את מלאכת השמירה יזכו לתנאי בסיס נאותים. תנאים אלו כוללים:

 

  • מחסה – השומר יבצע את עבודתו בעמדה המגנה עליו מהגשם ומהשמש.
  • מים ושירותים – מוכרחים להיות בקרבת מקום.
  • חשמל – המעסיק מחויב לדאוג למיזוג אוויר ולחשמל בעבור העובד.
  • אחסון – בעמדת השמירה חייב להימצא מקום להנחת הציוד של העובד.

 

בחוק מודגש כי מעסיקים שיסרבו להיענות לדרישות הללו צפויים לקנס בסכום שיכול להגיע עד ל-20 אלף שקלים. בכתב החוק הודגש כי יבצעו פעולות אכיפה נרחבות כדי לוודא שהתנאים אכן מתקיימים בהתאם לדרישה. בנוסף, גם העובדים עצמם יוכלו לתבוע מעסיקים שלא יספקו להם תנאים ראויים לביצוע עבודתם.

 

למה חוק השומרים זה דבר טוב?

ברור שהמרוויחים הגדולים מהחוק החדש הם השומרים, שחלקם סבלו במשך תקופה לא מבוטלת מתנאי עבודה לא מכבדים ולא נאותים. עם זאת, חלק מהאנשים לא מבינים כי יש קבוצה נוספת שתצא נשכרת מההשקעה בעובדים – המעסיקים עצמם. לא מעט מחקרים פסיכולוגיים הראו בעבר מעל לכל ספק כי השקעה בעובדים תורמת לקידום האינטרסים של הארגון בעצמו.

 

זאת מכיוון שעובדים מרוצים מטבע הדברים גם יירתמו בצורה טובה יותר להשגת היעדים של החברה ויבצעו את תפקידם על הצד הטוב ביותר. תחשבו על זה ככה – אם תבצעו סקר מהיר ותשאלו אנשים סביבכם איפה הם היו חולמים לעבוד, רבים יזרקו שמות של חברות כמו גוגל ופייסבוק. זאת מכיוון שחברות אלו חרטו על דגלן לספק לעובדיהן סביבת עבודה עם תנאים מעולים מתוך הבנה שזהו גם האינטרס שלהן. כיום העובדים שמגיעים לחברות אלו נחשבים מצוינים בכל קנה מידה ורבים נלחמים כדי להשתלב בתפקידים שונים בהן.

 

העצמת העובדים מתחילה מהרמות הבסיסיות ביותר – כשהשומרים שמופקדים על משימה חשובה מאין כמוה זוכים לסביבת עבודה ראויה ותומכת – זה ללא ספק יהיה ניכר גם בעבודתם השוטפת וגם בנכונות שלהם להמשיך בתפקיד לאורך זמן.

 

אז איך תוודאו שאתם עומדים בדרישות החוק?

כדי לעמוד בהצלחה בדרישה, לא מספיק רק להציב עמדת שמירה במקום העבודה, אלא לוודא שהיא עומדת בכל הקריטריונים שמגדיר החוק החדש. חברת "אגוז" מתמחה בייצור ובייבוא של עמדות שמירה מקצועיות ואיכותיות שעומדות בכל התקנים המחמירים ביותר. החברה מספקת מזה שנים עמדות שמירה גם לעיריות ומוסדות ברחבי הארץ.
העמדות מגיעות בכל גודל, על פי הדרישה והצרכים שלכם. אנחנו מציעים אותן במחירים אטרקטיביים ומבטיחים איכות נטולת פשרות. בכל העמדות תוכלו למצוא תאורה, שקעי חשמל, מדפי אחסון ושני חלונות לאוורור. מכיוון שהעמדות מיוצרות בישראל, נוכל לעצב ולשנות אותן לפי הצרכים שלכם. כך, במידת הצורך ניתן להתקין בעמדה גם תא שירותים אם תרצו בכך ולהכניס שיפורים מיוחדים לפי הצרכים הייחודיים של החברה.

 

מאילו חומרים מיוצרות העמדות?

חברת אגוז מעמידה לרשותכם שני סוגים מרכזיים של עמדות שמירה: הסוג הראשון מיוצר מ-PVC איכותי – חומר אשר יכול לבודד קור וחום. עמדות אלו כוללות דופן כפולה בעובי של שישה סנטימטרים ובידוד אוויר – מאפיינים המוסיפים עוד יותר לאיכות העמדה.
סוג נוסף של עמדה שאנחנו מציעים מיוצר מפנל מבודד בעובי של 5 ס"מ, עם מילוי קלקר או צמר סלעים לבחירתכם. בחירה באחת מהאפשרויות האלה תעזור לכם להבטיח שהעובדים שלכם נהנים מתנאים טובים אשר גם יקלו עליהם בביצוע עבודתם וגם יתרמו במידה מסוימת לשיפור הביצועים שלהם.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *